European Vocational Skills Week 2018 5-9 November 2018 la LTMS!

În data de 09.11.2018 școala noastră s-a alăturat școlilor din UE pentru a sărbători  Săptămâna europeană a competențelor profesionale și a realizat o campanie de informare cu titlul Elev VET în E(+)UROPA. Scopul activității a fost de a îi face pe elevii de la clasa a 9-a  să fie conștienți de beneficiile proiectelor de mobilitate Erasmus+ VET.

Activitățile principale au fost:

  1. Prezentarea Power Point a proiectului Proiectul de mobilitate Erasmus+ în domeniul formării profesionale (VET) ” Experiențe europene pentru dezvoltarea personala si profesionala” (2017-1-RO01-KA102-036673);
  2. Mărturii ale elevilor VET participanți la mobilitățile din Portugalia și Germania;
  3. Discuții despre mobilitățile Erasmus+ în domeniul VET.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.