Activitate de promovare a învățământului profesional și tehnic la LTMS!

         Astăzi, 13 decembrie, 2018, școala noastră a realizat o activitate de promovare a învățământului profesional și tehnic pentru meseriile din domeniile turism și alimentație, industrie alimentară și estetica și igiena corpului omenesc.
         Alături de elevii noștri a fost Chef Cristi care a prezentat elevilor tehnici de obținere a preparatelor tradiționale din zona Buzăului.
         În acțiune s-au implicat și agenți economici: doamna Barbu Alina, administrator restaurant Garden și domnul Enache Georgian Mădălin, stilist laKings of Hair, care asigură desfășurarea practicii elevilor noștri în mediul real al viitoarelor meserii! Mulțumim invitaților noștri pentru implicare și împărtășirea experienței lor!
          Mulțumim Chef Cristi pentru extraordinara dăruire în promovarea tinerilor pasionați de meseria de bucătar din liceul nostru!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.