‘Școala altfel’ la LTMS-Concursul județean cu participare regională ,,Știința și tehnologia alimentelor funcționale” – Ediția a V- a

Astăzi, 26.02.2020, în a 3-a zi din săptămâna ‘Școala altfel’ la LTMS, s-a desfășurat Concursul județean cu participare regională ,,Știința și tehnologia alimentelor funcționale” – Ediția a V- a. Au participat elevi din Buzău, Rm Sărat, Focșani, Călărași, Sibiu, direct sau indirect. Elevii au demonstrat cunoștințele, imaginația și creativitatea lor privind alimentația sănătoasă prin lucrările realizate și mai ales prin preparatele culinare realizate cu alimente bogate în substanțe nutritive și reglează funcționarea organismului. Am considerat ca educația alimentară este o problemă de securitate națională și trebuie să răspundem cu o atitudine pozitivă.