Săptămâna legumelor și fructelor donate

Tot în „Săptămâna Educației Globale” a fost lansată acţiunea de voluntariat în cadrul Campaniei „Săptămâna legumelor și fructelor donate“ desfășurată în cadrul Strategiei Naționale pentru Activitate Comunitară. Elevi de la Liceul Tehnologic Meserii si Servicii Buzău s-au alăturat în această săptămână campaniei, cu scopul de a sensibiliza elevii, părinții și cadrele didactice cu privire la situația dificilă în care se află copiii din centre. Prin acest demers elevii, părinții si profesorii de la Liceul Tehnologic Meserii si Servicii Buzău si-au exprimat dorința de a ajuta și de a fi alături de cei care sunt în nevoie.

Campania „Săptămâna legumelor și fructelor donate” a implicat strângerea de legume și fructe de către elevii si profesorii voluntari implicați în programul Strategia Națională de Acțiune Comunitară de la Liceul Tehnologic Meserii si Servicii. În această activitate au fost implicați 155 elevi şi 13 cadre didactice reuşindu-se colectarea a 350Kg legume si 150kg fructe, ce au fost donate Centrului Școlar de Educație Incluzivă Buzău şi Căminului pentru Persoane Vârstnice de la Vintilă Vodă.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.