Săptămâna Educaţiei Globale

În perioada 18-26 noiembrie 2017, s-a desfăşurat „Săptămâna Educaţiei Globale” pe parcursul căreia s-au organizat activități dedicate temei „Lumea mea depinde de noi!”.
Activitatea a avut ca scop iniţierea de activităţi educaţionale în domeniul cetăţeniei globale prin dezbaterea unor teme ca diversitatea şi inegalitatea, atât la nivel local cât şi global, având la bază principalele teme ale cetăţeniei globale.
Cu această ocazie, în zilele de 21 şi 22 noiembrie 2017 liceul nostru a organizat un concurs ce a avut următoarele secțiuni:

1. Cel mai bun slogan, responsabili profesorii Frone Valentina, Anghel Luminița și eleva Ilie Ana Maria
  2. Cel mai bun afiș, responsabili profesorii Alexandru Nicoleta, Manea Magica, Olteanu Cristina și elevul Mănoiu Georgică;
  3. Cea mai bună creație literară, responsabili profesorii Dinu Sorina, Spulber Gabriela, Panait Izabela și elevul Petcu Ionel Valentin.

Concursul a fost finalizat cu premierea celor mai bune lucrări ale elevilor.

One thought on “Săptămâna Educaţiei Globale”