Colinde, colinde…la LTMS

E vremea colindelor, vremea bucuriei… e sărbătoarea sufletului nostru, Nașterea Domnului Iisus Hristos.

E vremea colindelor… ele ne amintesc de minunea sfântă și ne învață să împărtășim bucuria, să fim aproape unii de alții, să ne pregătim casele și sufletele pentru a-l primi pe Domnul.

Elevii Liceului Tehnologic Meserii și Servicii din Buzău, au încercat astăzi să aducă bucuria colindelor atât colegilor lor cât și domnilor profesori și tuturor angajaților școlii noastre.

Mulțumim tuturor elevilor care ne-au urat și au dansat astăzi, elevi ai claselor:

• a IX-a A profesională
  • a IX-a B profesională
  • a X-a C profesională
  • a XI-a A
  • a XI-a B
  • a XII-a A
  • a XII-a B
  • Rontea Marinela clasa a IX-a B profesională
  • Ștefănescu Iuliana – clasa a IX-a B profesională
  • Olaru Cristina  clasa a XII-a C
  • Brebeanu Andreea clasa a XII-a A
  •  Prezentator: State Gabriela clasa a XI-a B

În prag de sărbători vă dorim ca dragostea și bucuria să vă mângâie sufletele, Sfânta sărbătoare a Crăciunului și anul care va veni să vă aducă sănătate, pace și lumină în suflet, liniște și iubire în case, armonie și împliniri în viață.

La mulți ani!