25.02.2020 – Ziua Națională a Meseriilor

Astăzi, 25.02.2020, de Ziua Națională a Meseriilor, Liceul Tehnologic Meserii și Servicii și-a deschis porțile și sufletul pentru a le arăta elevilor de clasa a VIII-a tainele meseriilor pe care le pot desluși în laboratoarele școlii noastre, sub îndrumarea maiștrilor și a profesorilor. Le mulțumim reprezentantilor agentilor economici care au fost alaturi de noi – somelierului Ștefan Teriș, dnei Cornovac, dnei Rusu Mirela – Boromir SA, dnei Mariana Sfetcu – STUDIO SRL-D, domnului Enache Georgian – Kings of Hair, precum și școlilor și îndrumătorilor elevilor care ne-au pășit pragul – Școlilor Gimnaziale Costești, Vadu Pașii, „EPISCOP DIONISIE ROMANO”, Mihail Kogălniceanu, Sfântul Apostol Andrei, Ion Creangă, Căpățînești, Mărăcineni, Potoceni, Scorțoasa, Gherăseni, Poșta Câlnău, Maxenu, Stăncești, Scurtești, Lipia, C.A.Rosetti!